توضیحات محصول

سریال نهنگ آبی یک مجموعه نمایش خانگی به کارگردانی فریدون جیرانی، محصول سال ۱۳۹۷ است. تهیه‌کنندگی این کار بر عهده سعید ملکان است و این سریال در ۳۰ قسمت تولید و هر هفته منتشر می‌شود.

بازیگران:
لیلا حاتمی، ساعد سهیلی، حمیدرضا آذرنگ، ماهور الوند، فرهاد آئیش، مجید مظفری، ویشکا آسایش، حسین یاری، آزاده صمدی، پریوش نظریه، الهام کردا، ستاره پسیانی و دیبا زاهدی در «نهنگ آبی» ایفای نقش می‌کنند.

خلاصه قسمت سوم:

عنوان این قسمت فرار نام دارد و به گذشتن آرمین مشرقی از مهلکه‌ی درگیری‌ای که با یکی از افراد پرویز در زیرزمین خانه اش داشت، می‌پردازد. پیچیده و پیچیده‌تر شدن داستان، قدرت گرفتن آرمین، شک ژاله و ورود مصطفی زمانی در نقش جهان از دیگر ویژگی‌های این قسمت است.
آرمین مستاصل و سراسیمه از زیرزمین خانه فرار می‌کند و در جایی در نزدیکی همان جا به آناهیتا می‌پیوندد. آرمین عصبی و برافرروخته است و از دست آناهیتا هم کاری بر نمی‌آید و پیشنهاد‌های او به جایی نمی‌رسد. آرمین کم کم به خودش مسلط می‌شود و با کمک آناهیتا، جنازه را از زیرزمین خارج و در جایی بیرون شهر رها می‌کند.
خلاص شدن از شر جنازه اعتماد به نفس آناهیتا و آرمین را برمی گرداند و آن‌ها دوباره از فردای آن روز به تنفس در پیچیدگی‌های روابط شرکت و جنگ قدرت ادامه می‌دهند.
ژاله پیامک‌های مرموز فرد ناشناسی که آناهیتا است را در گوشی آرمین می‌بیند و هنوز از این موضوع نگذشته است که او را در حال برداشتن و خارج کردن چند پرونده از شرکت می‌بیند و تردید‌ها و نگرانی هایش راجع به آرمین دو چندان می‌شود.
آرمین پرونده‌ها را به دست مروارید می‌رساند و به خاطر شرایط پیش آمده و احساس خطری که می‌کند، سعی دارد از زیر بار مسئولیت کار کردن خصوصی برای مروارید شانه خالی کند. اما مروارید با پیشنهادی ۵۰ میلیون تومانی بار دیگر آرمین را وسوسه می‌کند.
پس از رفتن مروارید، نادر به دفتر کار خصوصی آرمین می‌آید و می‌خواهد که با او گفتگو کند. قصد نادر از این دیدار سر در آوردن از کار مروارید است و برای رسیدن به این مهم از در تهدید و ترساندن آرمین وارد می‌شود.
اما آرمین هوشمندانه دست او را می‌خواند و با پیشنهادی نادر را مجاب به همکاری می‌کند. این که آرمین هر کاری که برای مروارید می‌کند به نادر گزارش دهد و در ازای آن نادر حافظ جان آرمین، ژاله و آناهیتا باشد. بهمن نیز کماکان با اوضاع مدارا می‌کند و با وجود نگرانی‌ای که برای آناهیتا دارد دست به عمل خاصی نمی‌زند و با شکیبایی مترصد یک فرصت است.
قسمت سوم نهنگ آبی با صلابت‌تر از دو قسمت قبل ادامه می‌یابد. سییر پیچیده شدن داستان و روابط بین شخصیت‌ها قابل درک و جذاب است؛ و بیننده با تغییرات کاراکتر‌ها همراه می‌شود. روند تغییرات آرمین مشرقی از یک دانشجوی ساده و منزوی تا کسی که می‌تواند آدم بکشد و در روابط پیچیده‌ی مافیا گلیم خود را به بهترین نحو از آب بیرون بکشد، دیدنی است.
آرمین لحظه به لحظه بیش از قبل احساس قدرت می‌کند. گذر از دردسر‌هایی که برایش پیش آمده و نوع روابطی که با دیگران برقرار می‌کند، اعتماد به نفس او را بیشتر و بیشتر می‌کند. او پس از گذشتن از ماجرای هک کردن سیستم نادر و بعد از قتل یک آدم و سر به نیست کردن او، خود را در میان کسانی می‌یابد که یک به نوعی به او نیاز دارند.
آناهیتا شخصیت مرموز داستان خود را در تاریکی‌ای می‌بیند که تنها همراهش در آن آرمین است. ژاله دختر حساس و ساده دل داستان به آرمین دل باخته است و در سر به فکر ساختن آینده‌ای با اوست. مروارید برای اداره‌ی شرکت و محافظت از شوهرش به آرمین نیاز دارد و پیشنهاد‌های مالی اش از سه میلیون به ده و پنجاه میلیون تومان می‌رسد.
نادر که می‌خواهد از کار مروارید سر در آورد وارد معامله با آرمین می‌شود و بهمن با تشریفات قانونی و رسمی، طرح امنیت شبکه‌ی آرمین را می‌پسندد و او را در شرکت استخدام می‌کند.
این احساس قدرت فکر آرمین را باز می‌کند و برای او طرح‌ها و نقشه‌های مختلفی به ارمغان می‌آورد و هر چه روابط عاطفی اش با ژاله و آناهیتا و حتی مروارید پیچیده‌تر می‌شود او تسلط بیشتری روی خودش حس می‌کند. آرمین خودش هم از گشایشی که در افکارش به وجود آمده و از توانایی‌های پنهان خودش شگفت زده شده است، اما همه‌ی توان خود را به کار می‌گیرد و در هزارتوی روابطی که در مقابلش قرار گرفته است، پا می‌گذارد.
نهنگ آبی کماکان از ریتم خوبی برخوردار است. شخصیت‌ها در زمان لازم، کنش‌های لازم را انجام می‌دهند و می‌روند. بدون اندکی گزافه گویی و بدون فوت وقت. تماشاگر هم زمان با آرمین از پیچیدگی‌های روابط مافیاگونه سر در می‌آورد و گیج نمی‌شود و گره‌های جدیدی هم که به واسطه‌ی ورود آرمین ایجاد می‌شوند قابل فهم می‌شوند. اتفاقات هر قسمت و مسیر کلی آینده‌ی داستان به راحتی قابل پیش بینی نیست و این جذابیت سریال را برای پی گیری افزون می‌کند.
حضور و معرفی شخصیت‌ها به جا و به موقع است. در این قسمت مصطفی زمانی در نقش جهان حضور کوتاه، اما چشم گیری دارد که ما را برای دیدن بیشتر او در قسمت‌های بعد چشم انتظار می‌گذارد. جهان در ظاهر یک ساقی است که با آناهیتا ارتباط دارد و همچون همه‌ی مردان زندگی آناهیتا نوع رابطه اش با او سر راست و واضح نیست. همه‌ی این‌ها سبب شده است که مخاطبان برای آمدن هر قسمت جدید از سریال لحظه شماری و بی قراری کنند.
قسمت سوم سریال نهنگ آبی کماکان مخاطبانش را راضی و تشنه‌ی دیدن ادامه‌ی سریال نگه می‌دارد. هنوز خیلی از شخصیت‌ها وارد داستان نشده اند. شخصیت‌هایی که هرکدام حتما رنگ و بویی تازه را به نهنگ آبی تزریق می‌کنند و بازیگرانشان از بهترین‌های این عرصه اند.
الهام کردا، ستاره پسیانی، دیبا زاهدی، پریوش نظریه، فرهاد آییش و … از جمله بازیگرانی هستند که باید منتظر حضورشان در قسمت‌های آتی بود. در این قسمت نقیصه‌ای که بعضی از مخاطبان را در قسمت قبلی رنجانده بود نیز برطرف شده است. طول زمان قسمت سوم چیزی در حدود ۴۵ دقیقه است که زمان مناسب و استانداردی برای یک قسمت از سریالی ۳۰ قسمتی است.
  • دانلود با لینک مستقیم در 3 کیفیت

کیفیت های موجود:

  • کیفیت 480 – میزان حجم: 325 مگابایت
  • کیفیت 720 – میزان حجم: 528 مگابایت
  • کیفیت 1080 – میزان حجم: 965 مگابایت
  • فرمت تمامی فایل ها: MP4
نمونه سوالات استخدامی قالب وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد